ENG

BAÜN'de Yaşam

#
Barınma İmkanları

Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir ili barınma imkanları bakımından öğrencilerine çok sayıda alternatif sunmaktadır. Öğrencilerin bir bölümü Balıkesir’de Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu’nda (KYK) barınmaktadır. Çağış Yerleşkesi’nde de KYK'ya ait öğrenci yurdu ile Residorm Özel Öğrenci Yaşam Merkezi bulunmaktadır. BAÜN Vakfı Özel Öğrenci Yurdu da Balıkesir’de hizmet vermektedir. Bunların yanında Balıkesir’de çok sayıda özel öğrenci yurdu ve kiralık evler ile ilçelerde yer alan öğrencilere yönelik; çeşitli özel yutlar ile KYK’ya ait yurt bulunmaktadır.

Daha Fazlası
#
Beslenme

Üniversitemiz öğrencilerinin yeterli ve dengeli beslenebilmeleri için uygun fiyata öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Ayrıca üniversitede beslenme hizmeti veren özel işletmeler de bulunmaktadır.

#
Sağlık Hizmetleri

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Mediko-Sosyal biriminde öğrencilere sağlık, tedavi ve danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır.

#
Kütüphane Hizmetleri

Balıkesir Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla gerekli bilgi kaynaklarını sağlayıp, derleyerek gelişmiş araştırma olanaklarıyla kullanıcılarına sunmaktadır. Çağış Yerleşkesi’nde; Danışma Kaynakları Salonu, Kitap Salonu, Süreli Yayınlar Salonu ve Engelsiz Kütüphane Bölümü ile hizmet veren Merkez Kütüphane ve farklı birimlerdeki birim kütüphaneleri de öğrencilerin kullanımına açıktır.

#
Sosyal-Kültürel Sportif Sanatsal Etkinlikler

Balıkesir Üniversitesinde; öğrencilerinin ders saatleri dışındaki zamanlarını etkin değerlendirmeleri, dinlenmeleri ve eğlenmelerinin yanında sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla farklı ilgi alanlarına hitap eden çok sayıda öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluklar, faaliyetlerini akademik danışmanlar gözetiminde yıl boyu sürdürmekte; çalışmalarını; sergi, konser, gösteri, şenlik, dinleti, konferans ve yarışma gibi etkinliklerle paylaşmaktadır. Üniversitede öğrencilerin aktif görev aldığı Bahar Şenlikleri düzenlenmektedir.