Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile saat 08.00 - 17.00 arası iletişim kurabilirsiniz.

Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir ili barınma imkanları bakımından öğrencilerine çok sayıda alternatif sunmaktadır. Öğrencilerin bir bölümü Balıkesir’de Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu’nda (KYK) barınmaktadır. Çağış Yerleşkesi’nde de KYK'ya ait öğrenci yurdu ile Residorm Özel Öğrenci Yaşam Merkezi bulunmaktadır. BAÜN Vakfı Özel Öğrenci Yurdu da Balıkesir’de hizmet vermektedir. Bunların yanında Balıkesir’de çok sayıda özel öğrenci yurdu ve KYK’ya ait yurtlar bulunmaktadır.

Residorm Öğrenci Yurdu +

Online Kayıt için tıklayınız

Residorm Yükseköğretim Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları Çağış kampüsünde fakültelerin yanı başında hizmet vermekte ve güvenli, konforlu ve sosyal bir yurt yaşamı sunmaktadır.Residorm Balıkesir ile fakülteler ve yüksekokullar arası mesafeleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:
Web Sitesi: www.residorm.com
Telefon: 0266 999 1 666 / 0543 950 10 90
E Posta:balikesir@residorm.com

BAÜN Vakfı Erkek Öğrenci Yurdu +

Yurdumuz 134 öğrenci odası ile 169 öğrenciye hizmet vermektedir. Yurtta tek, çift ve üç kişilik odalar bulunmaktadır. Odalarda öğrenciye özel çalışma masası, dolap, kitaplık, tüm odalarda banyo ve tuvalet, 24 saat sıcak su ve mini buzdolabı mevcuttur. Yurtta sınırsız kablosuz internet (wifi), yangın alarmı, asansör, 24 saat güvenlik, çamaşırhane ve etüd odası bulunmaktadır. Haftanın belirli günlerinde öğrencilere ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti verilmektedir (deterjanı öğrenci karşılamaktadır). Yurdumuzda tüm katlarda kablosuz internet (wifi) bulunmaktadır. Bunun yanında kendi internet aboneliklerini almak isteyen öğrencilerimiz için odalarda telefon altyapısı mevcuttur. Yurt kantini, aperatif yiyecekler ile haftanın 7 günü hizmet vermektedir.BAÜN Vakfı Erkek Öğrenci Yurdu ön kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yurt ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.


Telefon: 0266 221 55 70 - 75
E Posta:bauyurt@gmail.com

BAÜN Vakfı Kız Öğrenci Yurdu +

Çardaklı mevkii Soma Caddesi Necatibey Eğitim Fakültesi yanında bulunan kız öğrenci yurdu 5 katlı, 32 adet tek kişilik, 36 adet çift kişilik, 4 adet üç kişilik odalardan oluşmak üzere; toplam 116 kişi yatak kapasitelidir. Kız Yurdu Odalarında Öğrenciye özel çalışma masası, dolap, kitaplık, tüm odalarda banyo-tuvalet, 24 saat sıcak su, mini buzdolabı mevcuttur. Yurtta Sınırsız kablosuz internet, yangın alarmı, asansör, 24 saat güvenlik, çamaşırhane ve etüd odası bulunmaktadır. Necatibey Eğitim Fakültesi’ nin yanında bulunan yurdumuz, diğer fakülte alanlarına, kampüs otobüs duraklarına ve çarşı merkezine yakın olup, öğrencilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmaktadır.


Yurt ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.

Telefon: 0266 244 23 54 - 55
E Posta:vakif@balikesir.edu.tr


Ayten-Burhan Erdayı Kız Öğrenci Yurdu ön kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK ) Yurtları +

Balıkesir'de KYK'ya ait çok sayıda yurt faaliyet göstermektedir. Başta Balıkesir Yurdu(Kız) ve Çağış Kampüsü'nde yer alan Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu(Erkek) olmak üzere Ayvalık, Dursunbey, Bigadiç, Burhaniye ve Havran'daki yurtlar üniversitemiz öğrencilerine hizmet vermektedir.
KYK yurt müdürlükleri hakkında detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız.

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uygulama ve Eğitim Tesisi +

Adres: Ören Mah. Örentepe Mevkii 10700 Burhaniye / BALIKESİR
Telefon : (0266) 416 21 28
Faks : (0266) 416 15 07
Web Sitesi : bubyouygulamaoteli.com