Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile saat 08.00 - 17.00 arası iletişim kurabilirsiniz.

BAÜN'de YAŞAM

story

Barınma İmkanları

Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir ili barınma imkanları bakımından öğrencilerine çok sayıda alternatif sunmaktadır. Öğrencilerin bir bölümü Balıkesir’de Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu’nda (KYK) barınmaktadır. Çağış Yerleşkesi’nde de KYK'ya ait öğrenci yurdu ile Residorm Özel Öğrenci Yaşam Merkezi bulunmaktadır. BAÜN Vakfı Özel Öğrenci Yurdu da Balıkesir’de hizmet vermektedir. Bunların yanında Balıkesir’de çok sayıda özel öğrenci yurdu ve KYK’ya ait yurtlar bulunmaktadır.

Daha Fazlası

story

Burs Olanakları

Balıkesir Üniversitesi Vakfı tarafından maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs verilmektedir. İhtiyacı olan öğrencilere üniversite yemekhanelerinde yemek bursu da verilmektedir. Balıkesir Üniversitesini tercih edecek şehit ve gazi çocukları olan öğrencilere ücretsiz ulaşım, ücretsiz yurt, ücretsiz yemek ve burs imkanı tanınmaktadır.

story

Sağlık Hizmetleri

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi ile Mediko-Sosyal biriminde öğrencilere sağlık, tedavi ve danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır.

story

Kütüphane Hizmetleri

Balıkesir Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi, eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla gerekli bilgi kaynaklarını sağlayıp, derleyerek gelişmiş araştırma olanaklarıyla kullanıcılarına sunmaktadır. Çağış Yerleşkesi’nde; Danışma Kaynakları Salonu, Kitap Salonu, Süreli Yayınlar Salonu ve Engelsiz Kütüphane Bölümü ile hizmet veren Merkez Kütüphane ve farklı birimlerdeki birim kütüphaneleri de öğrencilerin kullanımına açıktır.

story

Sosyal-Kültürel Sportif Sanatsal Etkinlikler

Balıkesir Üniversitesinde; öğrencilerinin ders saatleri dışındaki zamanlarını etkin değerlendirmeleri, dinlenmeleri ve eğlenmelerinin yanında sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla farklı ilgi alanlarına hitap eden çok sayıda öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluklar, faaliyetlerini akademik danışmanlar gözetiminde yıl boyu sürdürmekte; çalışmalarını; sergi, konser, gösteri, şenlik, dinleti, konferans ve yarışma gibi etkinliklerle paylaşmaktadır. Üniversitede öğrencilerin aktif görev aldığı Bahar Şenlikleri düzenlenmektedir.